23.11.18

"Чорна сповідь моєї країни"


Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Це було не стихійне лихо, а зумисне підготовлений голодомор 1932-33 років. Влада забрала у людей все. Все, до останнього колоска, до останньої зернини. Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення селян, українців. Масове голодування почалося в грудні 1931 року і тривало до вересня 1933. 22 місяці народ страждав, мучився, вмирав. Моторошно подумати, але навесні 1933 року, коли настав пік голоду, на Україні щодня вмирало голодною смертю 25 тис. чоловік, щогодини — 1 тисяча, щохвилини — 17. Голод забрав протягом 1932-33 років, за різними підрахунками, від 7 до 10 мільйонів людських життів.
Вашій увазі пропонуємо  переглянути відео "Голодний дух смерті".

21.11.18

"Обирай свободу рідному народу"

    21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи, у який вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2014 року та Революції Гідності 2013-2014 років. Ці доленосні події згуртували весь український народ навколо високої мети – відстоювання незалежності України, її стабільного розвитку в європейському співтоваристві, досягнення гідного рівня життя.
20-21 листопада в бібліотеці колегіуму відбулися заходи щодо вшанування Героїв Майдану: виховна година «Наш дух не зламати, свободу не вбити», тематичний перегляд  літератури в бібліотеці.






01.11.18

"Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини"

     «Ви живете серед людей. Кожен ваш вчинок, кожне ваше бажання позначаються на людях... Робіть так, щоб людям, які оточують вас, було добре», — писав відомий український педагог і письменник Василь Олександрович Сухомлинський. «Шкільна бібліотека-центр творчого розвитку дитини» - під таким гаслом проходив цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018.
       Особлива увага була приділена святкуванню 100-річчя з дня народження українського педагога-гуманіста XX століття, вченого зі світовим ім’ям, кандидата педагогічних наук, директора школи, дитячого письменника Василя Олександровича Сухомлинського. Він приділяв велику увагу творчому розвитку кожної дитини, спираючись на загальнолюдські цінності.
 За цей час в школі-колегіумі бібліотекарями та вчителями було проведено чимало цікавих та змістовних бесід, переглядів презентацій, майстер-класів, виховних годин, інформаційних хвилинок, бібліотечних уроків. Виставки творчих робіт дітей, малюнків на улюблену казку, дослідницьких робіт учителів